چطور لکه‌های ایجادشده بر روی مبلمان را تمیز کنیم

چطور لکه‌های ایجادشده بر روی مبلمان را تمیز کنیم 


چیزی بدتر از ریختن چیزی روی مبل نوی شما و لک شدن آن وجود دارد؟ نگران نباشید. در اینجا به شما یاد می دهیم چطور این لکه ها را پاک کنید.هیچ‌چیز بدتر از این نیست که چیزی روی مبل یا فرش مورد علاقه‌تان بریزد، به خصوص در وسط یک مهمانی که سعی می‌کنید خونسرد و خوددار به نظر برسید. در اینجا چند راهکار آورده شده است که دفعه بعد که چیزی روی مبل ریخت، از آن‌ها استفاده کنید.
کاری که معمولاً همه افراد در زمان مهمانی انجام می‌دهند این است که یک تکه پارچه را روی لکه کشیده و تمیز کاری اصلی را به‌روز بعد موکول می‌کنند. این بدترین کاری است که در مورد یک لکه می‌توانید انجام دهید. باید فوراً به هر لکه‌ای که روی پشتی یا مبل می‌ریزد ظرف 15 دقیقه رسیدگی کنید تا بیش‌ترین تأثیر را داشته باشد:

جذب لکه
بلافاصله یک تکه پارچه سفید را روی آن قرار دهید تا شروع به جذب لکه کند. نباید دستمال را روی مبل بکشید، چون این کار باعث تثبیت شدن لکه می‌شود. باید تا جایی که می‌توانید لکه را با دستمال سفید جذب کنید، تا قبل از شروع به رسیدگی به لکه، آسیب واردشده کاهش پیدا کند.
برای لکه‌های چرب: کمی نشاسته ذرت بر روی لکه بریزید و بگذارید سی دقیقه بماند تا روغن را به خود جذب کند و سپس با جاروبرقی آن را تمیز کنید.

تمیز کردن
پاک کردن لکه مبل

مقداری مایع ظرف‌شویی و آب را مخلوط‌کنید و با یک دستمال تمیز، محلول را بر روی لکه بمالید تا آن را بپوشاند. پیش از استفاده از هر گونه پاک‌کننده، آن را بر روی یک بخش دور از دید پارچه یا بافت مورد نظر امتحان کنید.

برس
بگذارید لکه به طور کامل خشک شود. اگر بافت روکش مبل پرز زیادی دارد، از یک برس مبل استفاده کنید و کرک‌های آن را در جهت خواب، برس کنید.

جاروبرقی
تمیز کردن مبلمان

این مرحله ساده‌ای است که نیازی به هیچ پاک‌کننده خاصی ندارد اما یک مرحله بسیار مهم در حفظ و نگهداری روکش مبل است. جاروبرقی باقدرت پایین استفاده کنید تا بافت روکش مبل در بهترین حالت حفظ شود. از سر مخصوص تمیز کردن مبل استفاده کنید و از چپ به راست حرکت دهید تا گرد و خاک سطح پارچه رو مبلی را پیش از آن که وارد بافت آن شود، تمیز کند. در درزهای تنگ، از یک قوطی هوای فشرده برای خارج کردن گردو خاک استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

ارسال آخرین اخبار صنعت مبلمان و طرح های جدید به ایمیل شما

ارتباط با ما

با ما ارتباط برقرار کنید

 تلفن:          01135750095
                 
موبایل:     09101001748 - فلاح

آدرس: مازندران - بابلسر - بهنمیر

تمامی حقوق این سایت محفوظ و در اختیار تیم برنامه نویسی مبلی ها می باشد و هر گونه کپی برداری مطالب ممنوع است.

طراحی و اجرا: نیشا وب