آشنایی با انواع مبلمان راحتی و نکاتی برای خرید آن

آشنایی با انواع مبلمان راحتی و نکاتی برای خرید آن

همان‌قدر كه خيلی از ما نمی توانيم حتی يك روز با نداشتن يك گوشی اسمارت‌فون سر كنيم، خانه‌هايمان هم دچار تحول اساسی نسبت به خانه‌های پدر و مادرهايمان شده‌اند؛ تحولی كه حالا بيشتر از ?? سال است باعث شده نتوانيم كمتر خانه‌ای را بدون مبلمان تصور كنيم.

گرچه كلمه مبلمان شامل همه عناصر موجود در يك اتاق پذيرايی يا نشمين می شود ولی ما و شما خوب می دانيم كه وقتی از مبلمان حرف می زنيم از يك ست يا مجموعه‌ای از مبل حرف می زنيم كه قرار است تنها و مهم‌ترين عنصر محل نشستن در خانه‌هايمان باشد؛ محلی كه بيشتر لحظه‌هايمان در خانه را روی آنها می گذرانيم و اگر دوستشان نداشته باشيم و موقع نشستن رويشان احساس راحتی نكنيم، خانه‌مان يك خانه دوست‌داشتنی نخواهد بود.

 پس اگر در فكر تغيير بخشی يا همه مبلمان خانه‌تان هستيد يا حس می كنيد مبلمانتان چيزی كم دارد به نكات اين راهنمای خريد دقت كنيد تا در خانه تان روی مبل‌هايی بنشينيد كه دلتان نخواهد آنها را به اين زودی ها عوض كنيد.

اندازه مبل‌ خانه بايد متناسب با اندازه فضايی باشد كه قرار است مبل‌ها را در آنجا بچينيم؛ قبل از خريد فقط راحتی مهم نيست بلکه:

اين موضوع كه اندازه مبل‌ خانه بايد متناسب با اندازه فضايی باشد كه قرار است مبل‌ها را در آنجا بچينيم، موضوع مهمی است كه اگر موقع خريد فراموشش كنيد به محض ورود مبل به خانه حتما گرفتار خواهيد شد. اگر در خانه‌ كوچكی زندگی می كنيد بايد به اين موضوع تناسب بيشتر دقت كنيد چون هر چند سانتیمتر اضافه در يك خانه كوچك باعث می شود كه بعد از چيدن مبل‌ها جايی برای رفت و آمد نداشته باشيد.

مبل‌هايی كه دسته‌های بزرگی دارند برای خانه‌ها و فضاهای نشيمن يا پذيرايی بزرگ‌تر و مبل‌هايی كه جمع‌وجور‌ترند برای نشيمن‌های كوچك يا خانه‌های كوچك مناسب هستند. حواستان به اندازه ورودی خانه هم باشد؛ مبلی نخريد كه نتوانيد آن را از در خانه يا راهروی منتهی به اتاق نشيمنتان رد كنيد. 

موضع مهم بعدی هم كارآيی مبل‌هاست. قبل از خريد مبل بايد بدانيد قرار است آن را در اتاق پذيرايی يا نشيمن قرار دهيد يا گوشه يك اتاق كار يا مطالعه. مسلما شكل و جنس مبلی كه قرار است رويش لم بدهيد و تلويزيون تماشا كنيد با مبلی كه قرار است در اتاق پذيرایی بگذاريد، متفاوت است. 

اگر فكر می كنيد، يكی دو سال آينده خانه‌تان را عوض خواهيد كرد و دوست نداريد مجبور به تغيير مبل‌هايتان هم شويد تا می توانيد مبل‌های «سبك» بخريد؛ مبل‌هايی كه در جابه‌جايی آنقدر بزرگ و سنگين نباشند كه غيرقابل حمل شوند. برعكس اگر خانه‌تان را به اين زودی ها عوض نمی کنيد می توانيد مبل‌های چوبی نه چندان سبك و جانداری بخريد كه عمر زيادی هم دارند. 

به «شكل» فضايی كه قرار است مبل‌ها را در آنجا بچينيد، دقت کنيد. مسلما وقتی ديواری يك‌تكه در خانه نداريد، نمی توانيد به خريد مبل ال شكلی که چشم‌تان را گرفته فكر كنيد. چندبار در ذهن‌تان مجسم كنيد كه در كدام قسمت‌ خانه می خواهيد مبل قرار دهيد و كمی خلاقيت و تصورتان را به كار بگيريد تا شكل مبل مورد نيازتان را پيدا كنيد. 

رنگ مبل‌ها هم مثل جنسشان بايد برايتان مهم باشد. رنگ مبل‌ها را می توانيد با رنگ ديوار پشتشان، با رنگ پرده‌های خانه يا با رنگی كه برای دكوراسيون كلی خانه انتخاب كرده‌ايد، ست كنيد.

 

مبلمان راحتی

مبلمان راحتی

مبلمان راحتی

مبمان راحتی

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

ارسال آخرین اخبار صنعت مبلمان و طرح های جدید به ایمیل شما

ارتباط با ما

با ما ارتباط برقرار کنید

 تلفن:          01135750095
                 
موبایل:     09101001748 - فلاح

آدرس: مازندران - بابلسر - بهنمیر

تمامی حقوق این سایت محفوظ و در اختیار تیم برنامه نویسی مبلی ها می باشد و هر گونه کپی برداری مطالب ممنوع است.

طراحی و اجرا: نیشا وب