رویه کوبی مبل چیست ؟

رویه کوبی مبل چیست ؟

یکی از حرفه ها و شاخه های صنعت مبلمان رویه کوبی مبل است و به کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند رویه کوب می گویند. برخلاف نام، رویه کوبی مبل مجوعه ای از کلیه اقدامات و فعالیت هایی است که بر روی کلاف خام صورت می گیرد تا در نهایت موجب آماده سازی و کامل شدن یک ست کامل مبل می شود.

رویه کوبی مبل

چند نکته مهم و کاربردی در مورد رویه کوبی مبل

یکی از حرفه های مهم و شاخه های اصلی صنعت جوب و مبلمان رویه کوبی مبل است که بر روی شکل و ظاهر مبلمان اثر گذار است. البته بعد از نقش و اثرگذاری کلاف و اسکلت بندی مبلمان در کیفیت مبل، رویه کوبی نقش مهم و زیادی دارد که البته به علت عدم آگاهی و اطلاعات در این زمینه توجه زیادی به این بخش نمی شود. بخصوص در مبلهای تمام پارچه و یا تمام چرم که نحوه کشیدن پارچه و چرم، مغزی دوزی، ابر زیرکار، تسمه کشی و یرق آلات زیرکار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در مورد رویه کوبی مبل نکات قابل توجهی است که باید به آن ها خوب دقت کنید و یا اینکه حداقل در صورت امکان در هنگام خرید مبل از فروشنده درخواست کنید که در زمان رویه کوبی مبل به شما امکان بازدید از این مرحله را در کارگاه مبل سازی بدهد و با توجه به این مرحله از ساخت مبل از کیفیت زیر کار مبل خود مطمئن شوید که ما در این مقاله به چند نکته مهم اشاره می کنیم:

1-لفاف کاری؛ از استاد رویه کوب بخواهید در مورد لفاف کاری و نوع آن برای شما توضیحات لازم را یدهد. همچنین شما نیز می‌توانید با لمس آن از محکمی این قسمت که از مهمترین قسمت های زیرکار در رویه کوبی مبل محسوب می‌شود اطمینان حاصل کنید. 

2-فنرکشی؛ نیز در رویه کوبی بسیار مهم است که باید از یراق‌های با فنریت و تسمه کشی خوب و محکم برای آن استفاده شود.

البته فنرکشی و لفاف کاری مختص مبل استیل است و در مبل راحتی بیشتر نوع کلاف مبل است که می‌توانید قبل از رویه کوبی از کیفیت آن مطلع شوید و همچنین نوع ابر و اسفنج به کار رفته در پشتی، کف و دسته‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. البته نوع و ابعاد ابر در مورد مبل استیل نیز اهمیت دارد.

بعد ازمطمئن شدت از کیفیت زیر کار می‌توانید سراغ ظاهر رویه کوبی که شامل مدل رویه کوبی مبل می‌شود بروید. مدل لوزی،دکمه کاری، برجسته کاری، لمسه کاری، چروک و ... از انواع مدلهای رویه کوبی مبل است.

رویه کوبی مبل

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

ارسال آخرین اخبار صنعت مبلمان و طرح های جدید به ایمیل شما

ارتباط با ما

با ما ارتباط برقرار کنید

 تلفن:          01135750095
                 
موبایل:     09101001748 - فلاح

آدرس: مازندران - بابلسر - بهنمیر

تمامی حقوق این سایت محفوظ و در اختیار تیم برنامه نویسی مبلی ها می باشد و هر گونه کپی برداری مطالب ممنوع است.

طراحی و اجرا: نیشا وب