از چیدمان تکراری خانه‌ام خسته شده‌ام!

از چیدمان تکراری خانه‌ام خسته شده‌ام!


تابه حال توجه كرده ايد كه فضای داخلی خانه و نحوه چيدمان اسباب و اثاثيه منزل ارتباط مستقيمی با افزايش انرژی شما در بدو ورود به منزل دارد؟


به عقيده طراحان داخلی يكی از مهمترين عواملی كه موجب تشديد نگرانی و پريشانی حال فرد، پس از گذران يك روز كاری می شود، حضور در فضايی است كه هيچ گونه هماهنگی در نوع چيدمان و رنگ آميزی آن ديده نمی شود.


دکوراسیون داخلی

 

گرچه به نظر ساده می آيد؛ ولی تناسب بين رنگ ديوارها با پرده و مبلمان و نيز نحوه دكوراسيون داخلی تاثير فوق العاده ای در شاد و سرزنده كردن آدم ها دارد. مشكل اصلی بيشتر خانه ها يكنواختی است.

 

دکوراسیون داخلی

 

در اغلب خانه ها نقطه تمركز محل قرار گرفتن تلويزيون است كه چون معمولا در يك كنج خلوت قرار می گيرد، افراد را از توجه و لذت بردن از ساير فضا محروم می كند. ابتدا برای از بين بردن يكنواختی مركز توجه خانواده را تغيير دهيد. مبل ها را به جای اينكه به ديوار تكيه دهيد، كمی به هم نزديك كنيد و يك قطعه فرش يا گليم به صورت قطری پهن كنيد با اين كار تمام توجه را از تلويزيون برداشته ايد.

 

دکوراسیون داخلی

 

 

فراموش نكنيد يكی از مواردی كه باعث می شود افراد خانواده از هم فاصله بگيرند و به اتاق های خودشان پناه برند، نبود فضای گرم و صميمی برای گفت وگو است. البته اين بدان معني نيست كه تلويزيون را به طور كل از اتاق نشيمن حذف كنيد. تلويزيون را به جای قرار دادن در كنج به مركز ديوار بياوريد به گونه ای كه در فاصله ميانی دو كاناپه قرار گيرد.


دکوراسیون داخلی

 

 

حتی می توانيد در انتهای اتاق دو طبقه چوبی نصب كنيد و از آن به عنوان ميز تلويزيون، كتابخانه و حتی قراردادن اشيای زينتی استفاده كنيد. قرار دادن گياه در بين كاناپه و قفسه ها نيز كمك بزرگی به تغيير روحيه افراد می كند.

 

دکوراسیون داخلی

 

تغيير ديگری كه برای رهايی از يكنواختی پيشنهاد می شود، تغيير چيدمان آشپزخانه است. ميز ناهارخوری را از آشپزخانه بيرون آوريد و در فاصله بين اپن و محل قرارگيری مبلمان قرار دهيد. با اين كار محل اجتماع خانواده در زمان صرف شام را از فضای سرد و يكنواخت آشپزخانه دور می كنيد. گذاشتن آباژور بلند در فاصله بين اپن و ميز ناهارخوری در كنج ديوار نيز تاثير بسزايی در دلپذير كردن فضای خانه از لحاظ نورپردازی خواهد داشت.

 

دکزاسیون داخلی

 

عنصر رنگ را به هيچ وجه فراموش نكنيد. رنگ جادويی است كه می تواند اتاق را از محيطی سرد و كسل كننده به فضايی گرم و صميمی متحول سازد. اولين عنصری كه در بدو ورود به خانه چشم را خيره می كند، رنگ است. استفاده از رنگ های روشن مثل سبز، آبی و صورتی برای پرده؛ رومبلی، كوسن و حتي ديوارها می تواند شادابی و سرزندگی مضاعف در انسان ايجاد كند.

 

دکوراسیون داخلی

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

ارسال آخرین اخبار صنعت مبلمان و طرح های جدید به ایمیل شما

ارتباط با ما

با ما ارتباط برقرار کنید

 تلفن:          01135750095
                 
موبایل:     09101001748 - فلاح

آدرس: مازندران - بابلسر - بهنمیر

تمامی حقوق این سایت محفوظ و در اختیار تیم برنامه نویسی مبلی ها می باشد و هر گونه کپی برداری مطالب ممنوع است.

طراحی و اجرا: نیشا وب