تاثیر شگفت انگیز کاغذ دیواری بر روی زیبایی دکوراسیون خانه شما (2)

تاثیر شگفت انگیز کاغذ دیواری بر روی زیبایی دکوراسیون خانه شما (2)

همانطور که در مطلب گذشته گفتیم؛
 تنوع کاغذ دیواری در انواع رنگ، جنس و طرح های مختلف ممکن است شما را دچار سردرگمی کند و در نهایت نتوانید به راحتی کاغذ دیواری متناسب با خانه و سلیقه خودتان را پیدا کنید. بنابراین ما در ابتدای  این مقاله سعی داریم تا توجه شما را به نکاتی جلب کنیم که قبل از خرید باید به آن توجه کنید و بعد به فروشگاه برای خرید بروید و در قسمت دیگر مقاله به نکات جذابی می پردازیم که به شما در انتخاب کاغذ دیواری مناسب با سایر قسمت های منزلتان کمک کند و هچنین در انتها به چند نکته مهم و کلیدی می پردازیم که غفلت از آنها ممکن است تمام زحمات شما را از بین ببرد.


و اما شما در ابتدا باید طرح و ایده ی خاصی را برای طراحی دکوراسیون خود مشخص کنید تا در هنگام خرید با مشکل مواجه نشوید و زمان زیادی را در فروشگاه تلف نکنید به همین دلیل باید سوالاتی در زمینه نیازتان مطرح کنید و به آن جواب دهید. به عنوان مثال سوالات می تواند به این صورت باشد:

چه مقدار کاغذ دیواری می تواند مشکل شما را حل کند و به وسیله آن می توانید دکور زیبایی را برای خودتان فراهم کنید؟

با توجه به تنوع کاغذ دیواری، کدام نوع می تواند مد نظر سلیقه شما باشد و نمای دلخواه شما را ارائه دهد؟

با توجه به فضای خانه شما چه طرحی برای دکوراسیون خانه شما مناسب تر است؟

آیا به کاغذ دیواری با قابلیت شست وشو و لکه گیری نیاز دارید؟

آیا به کاغذ دیواری دارای قابلیت چسبندگی نیاز دارید یا به روش دیگری می خواهید آن را نصب کنید؟

با توجه به بودجه خودتان چه مقداری می توانید هزینه کنید؟

آیا طرح دلخواه کاغذ دیواری مورد نظر شما با سایر وسایل داخل منزلتان هماهنگی دارد؟

بعد از توجه کردن به نکات بالا که قبل از خرید اهمیت زیادی دارد در ادامه مطلب ما سعی داریم تا به شما بگوییم با توجه به این که هر مکانی از خانه نیاز به کاغذ متفاوتی دارد بهتر است که بدانید چه نوع کاغذ دیواری را برای چه قسمتی از خانه استفاده کنید تا نما و زیبایی بیشتری به دکور خانه شما دهد.

و اما بررسی کاغذ دیواری های متناسب با بخش های مختلف دکوراسیون منزل:

در راهروهای باریک وطولانی بهتر است از طرح هایی همانند شکل زیر استفاده شود که دارای خطوط پیچیده ای هستند و همچنین نمایش دهنده طرح کلاسیک و سنتی است که این نمونه از طرح ها در موقعیت و مکانی مانند شکل زیر  بسیار خوب و زیبا جواب می دهد.
کاغذ دیواری مناسب راهرو
در ورودی منزل با دکوراسیون داخلی کلاسیک بهتر است از طرح های برجسته و با رنگ های جذاب و چشمگیری مانند شکل زیر استفاده شود که فضای زیبایی را در دکور ورودی خانه نمایش می دهد.
کاغذ دیواری مناسب ورودی


یکی دیگر از مکان های مناسب برای نصب کاغذ دیواری حمام و دستشویی است. در هنگام ورود به حمام یا دستشویی چیزی که مورد انتظار ما نیست؛  نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار آن است. در این بخش شما می توانید برای جلب نظر دیگران از کاغذ دیواری طرح دار و سفید استفاده کنید که مناسب با دیزاین و طراحی خانه های امروزی است. همچنین می توانید برای تمیز و امروزی نشان دادن فضای حمام و دستشویی از رنگ های خنثی استفاده کنید که برای این کار لازم نیست کفپوش و باقی لوازم حمام و دستشویی را با دیوار هماهنگ کنید بلکه حتی بهتر است که هر کدام از لوازم  بافت خاص خود را دارا باشند.
کاغذ دیواری مناسب حمام و دستشویی
کاغذ دیواری مناسب حمام و دستشویی
کاغذ دیواری مناسب حمام و دستشویی
همانطور که قبلا گفتیم یکی از مزیت های مهم کاغذ دیواری تنوع زیاد آن است که این مزیت سبب می شود تا از آن در جاهای مختلفی که دیگران توقعش را ندارند استفاده کنیم. همانطور که در شکل زیر می بینید از دو طرح متفاوت به صورت یکی در میان برای تزیین راه پله ها استفاده شده است که نمای زیبا و خاصی را به پله ها داده و دیزاین و دکور ویژه ای را ایجاد کرده است.
کاغذ دیواری مناسب راه پله

 

در این قسمت علاوه بر راه پله می توانید به صورت تاکیدی بر روی دیوار کنار راه پله از کاغذ دیواری با رنگی شاد و جذاب استفاده کنید؛  همانند شکل زیرکه از کاغذی با الگوی هندسی استفاده شده که علاوه بر زیبایی به محیط  ظاهر مدرنی داده است.
کاغذ دیواری مناسب دیوار راه پله
برای طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب مدرن بهتر است حداکثر از دو الگوی متفاوت استفاده کنید و همچنین سعی کنید تا سققف را با الگوی یکسانی با دیوار طراحی کنید تا فضای اتاق هماهنگی و نظم خوی داشته باشد همانند شکل زیرکه این موضوع به خوبی در آن نشان داده شده است.
کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب    
برای طراحی اتاق خواب کودک می توان از طرح سنگ مرمر استفاده کرد که این طرح علاوه بر حالت کلاسیک حالتی مدرن و امروزی هم دارد که جذاب و پررنگ دیده می شود. البته برای تنوع آن می توان رنگ های متنوع ومتناسب با اتاق کودک را به آن داد.
کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب کودک

  
همچنین می توان از طرح کاغذ دیواری های سیاه وسفید خاصی برای اتاق خواب کودکان استفاده کرد که علاوه بر اینکه می توان جایگزین رنگ های شاد و پر انرژی تکراری باشند به صورتی در طراحی آن ها یک نگاه جاسوسانه ای وجود دارد که علاوه بر اینکه استایل زیبایی به دکوراسیون اتاق کودک می دهد خود کودک را هم ساعت ها سرگرم خود می کند.
کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب کودک
کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب کودک
علاوه بر قسمت های معمولی که گفته شده  می توان در بعضی از قسمت ها خلاقیت به کار برد و با استفاده از کاغذ دیواری دیزاین و دکور خاصی را طراحی کرد؛  به عنوان مثال در شکل زیر در قسمت کشوی دراور از کاغذ دیواری خود چسب استفاده شده است که فضای زیبا و جدیدی را نشان می دهد؛ همچنین می توان بنا بر سلیقه شخصی خودتان در قسمت های دیگر خانه از چنین خلاقیت هایی برای دیزاین دکور خانه خود استفاده کنید.
کاغذ دیواری مناسب کشوی دراور
   واما در آخر چندین نکته مهم و کلیدی است که به عنوان یادآوری برای شما بیان می کنیم:

 • نصب کاغذ دیواری را خودتان انجام ندهید؛ چون ممکن است در حین چسباندن مشکلی پیش بیاید که شما به دلیل نداشتن تخصص و تجربه کافی از عهده آن بر نیایید.  به عنوان مثال اگر سطح دیوار صاف نباشد و در قسمتی از آن برجستگی و فرو رفتگی داشته باشد و یا ارتفاع در قسمت هایی از دیوار تغییر کند نیاز به یک فرد متخصص و با تجربه هست تا از قبل کاغذ دیواری را آماده کند اما اگر باز هم خودتان می خواهید این کار را انجام دهید سعی کنید که از قسمت های کوچکی مثل انباری شروع کنید.

 • در انتخاب کاغذ دیواری به اندازه رول و ابعاد الگوهای روی کاغذ دیواری دقت کنیدچون 
  احتمالش است که با تکرار شدن بر روی دیوار خیلی شلوغ و نامنظم به نظر برسد.

 • و اما راه تشخیص یک نصاب متخصص و با تجربه و حرفه ای برای نصب کاغذ دیواری:
  قبل از نصب کاغذ دیواری دیوار نامناسب را برای کار آماده می کند.
  در قسمت های با اختلاف ارتفاع سقف و ضعف دیوارها بدون مشکلی
  کار خود را انجام می دهد.
  کمال گرا و صبور است.
  طرح های دشوار را به راحتی نصب می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

ارسال آخرین اخبار صنعت مبلمان و طرح های جدید به ایمیل شما

ارتباط با ما

با ما ارتباط برقرار کنید

 تلفن:          01135750095
                 
موبایل:     09101001748 - فلاح

آدرس: مازندران - بابلسر - بهنمیر

تمامی حقوق این سایت محفوظ و در اختیار تیم برنامه نویسی مبلی ها می باشد و هر گونه کپی برداری مطالب ممنوع است.

طراحی و اجرا: نیشا وب