تاثیرات شگفت انگیز کاغذ دیواری بر روی زیبایی دکوراسیون خانه شما (1)

تاثیرات شگفت انگیز کاغذ دیواری بر روی زیبایی دکوراسیون خانه شما (1)

همانطور که می دانید برای پوشش دیوار ها و زیبایی فضای خانه از ابزارهای مختلفی استفاده می شود.  یکی از این ابزارها که به خاطرمتنوع بودن طرح و رنگ های مختلف طرافدار زیادی هم دارد کاغذ دیواری است که ما در این مقاله میخواهیم به این موضوع وبررسی مسائل پیرامون آن بپردازیم.

با توجه به اینکه از کاغذ دیواری می توان در همه ی بخش های خانه استفاده کرد اما بیشتر از آن برای تزیین دیوارهای پذیرایی و اتاق خواب استفاده می کنند. با روی کار آمدن کاغذ دیواری در رنگ ها و طرح های مختلف و تنوع گسترده آن دیگر نیازی به تغییر رنگ و طراحی دیوار به وسیله ابزارهای قدیمی نیست که به سبب آن صاحب خانه می بایست سختی و زحمت زیادی را تحمل می کرد که همین موضوع باعث می شد که خیلی ها به طرح و خواسته ای که در نظر داشتند حداقل به طور کامل نرسند،  در صورتی که با کاغذ دیواری به راحتی می توان به خواسته و طرح دلخواه خود در کمترین بازه زمانی و صرف نظر از دردسرهای دیگر ابزار رسید که این امر باعث رضایتمندی صاحب خانه نیز می شود

کاغذ دیواری

پس از توضیح کوتاهی که در رابطه با مزیت کاغذ دیواری بیان کردیم وقت آن رسیده است که به این مسئله ی مهم که در تغییر دکوراسیون خانه خود از رنگ یا کاغذ دیواری استفاده کنیم و اینکه مزایا ومعایب هر یک از آن دو چیست را بررسی کنیم؛ تا شما براساس اینکه در چه بازه زمانی و با چه مقدار هزینه ای و بزرگی وکوچکی فضای داخل خانه ی خود و مسائلی دیگر که در ادامه آن ها را بیان می کنیم تشخیص دهید که از چه روشی برای زیبا سازی و تغییر دکوراسیون منزل خود استفاده کنید چرا که هنوز هم به صورت قطعی نمی توان گفت که کدام یک بهتر است و حتی می توان گفت که این یک کار سلیقه ای است اما با این حال ما در اینجا دو طرف قضیه را از جهات مختلف بررسی می کنیم تا در نهایت به شما کمک کنیم که با توجه به موقعیت خودتان تصمیم مناسبی را بگیرید.

از آنجایی که استفاده از ابزار رنگ در طراحی دکوراسیون  قدمت زیادی دارد و مدت هاست که مورد استفاده قرار می گیرد خصوصیات منحصر به فرد و خاص خودش را دارد اما بزرگترین عیبش این است که علاوه بر زمان بر بودن،  بعد از رنگ آمیزی به خاطر اینکه از مواد شیمیایی استفاده می شود بوی بد و زننده ای دارد که برای سلامتی کودکان و بیماران تنفسی و کسانی که حساسیت دارند خطرناک است. اما با این وجود در خانه هایی که نورگیری ضعیفی و فضای کوچکی دارند توصیه می شود که از رنگ استفاده شود به خاطر اینکه رنگ ها نور را جذب می کنند و در نتیجه باعث روشن تر شدن فضا و بزرگ تر شدن جلوه آن می شود که این امر سبب بزرگ تر نشان دادن فضای محیط می شود. اما ایراد دیگری که به رنگ ها گرفته می شوداین است که ظاهری ساده دارند که می توان این قضیه را با بکارگیری از رنگ متضاد حل کرد و همچنین می توان  با استفاده از طراحی هایی خاص بر روی دیواری مانند دیوار اتاق کودکان آن را جذاب کرد واز حالت سادگی  و یکنواختی در آورد.

رنگ دیوار اتاق کودک

بر اساس این توضیحات کاملا واضح و روشن می باشد که با استفاده از کاغذ دیواری می توان سریع تر به نتیجه رسید و طرح دلخواه خود را در مدت زمان و دردسر کمتر اجرایی کنید و در نتیجه شما سریع تر به فضای خانه خود دسترسی پیدا می کنید که این بهترین مزیت کاغذ دیواری بر رنگ است.

نصب سریع کاغذ دیواری

اما با این حال کاغذ دیواری به خاطر بافت فشره و غنی که دارد سبب جذب نور بیشتر می شود و در نهایت در فضاهای کوچک حس خفگی ایجاد می کند و فضا را کوچک جلوه می دهد اما اگر در انتخاب آن در هنگام خرید دقت کنید و باتوجه به فضا ومحیط خانه خود طرح مناسبی را انتخاب کنید می توانید فضای خانه خود رازیبا و خاص کنید.

یک مزیت مهم دیگر کاغذ دیواری تغییر نکردن رنگ آن در گذشت زمان است. به طوری که اگر در انتخاب آن دقت کنید و جنس مرغوب و با کیفیتی را تهیه کنید پس از گذشت زمان طولانی می توان گفت که زیبایی و روشنایی روز اول خود را حفظ می کند، در صورتی که بهترین و با کیفیت ترین رنگ پس از زمانی محدود حالت اولیه خود را از دست می دهد و کدر می شود.

ثبات رنگ کاغذ دیواری

اما با این حال رنگ و کاغذ دیواری در یک نکته با یکدیگر اشتراک دارند که آن هم قابلیت شست وشو  هر کدام در صورت لزوم است.

قابلیت شست وشو رنگ و کاغذ دیواری  

در نهایت پس از بررسی معایب و مزیت های رنگ و کاغذ دیواری توصیه ما به شما این است که می توانید از ترکیبی از این دو ابزار در خانه های کوچک استفاده کنید تا در نهایت بتوانید از مزایای هر دو استفاده کنید و در نتیجه فضا را به محیطی گرم و دل نشین و منحصر به فرد تبدیل کنید. البته شما در طراحی دکوراسیون خانه خود محدود نیستید و پس از گرفتن مشاوره های درست این شمایید که تصمیم می گیرید چه کار کنید.

با توجه به مطالب و نکاتی که در بالا گفته شد و هچنین توجه کردن به تنوع کاغذ دیواری از نظر سبک، طرح، رنگ وجنس آن احتمال اینکه شما در هنگام خرید دچار سردرگمی شوید زیاد است،

تنوع کاغذ دیواری

 

به همین دلیل ما قصد داریم برای کمک به شما نکاتی را که قبل از خرید باید به آن ها دقت کنید را در قست دوم این مقاله به طور کامل برای شما بیان کنیم بنابراین به شما توصیه میکنیم برای زیبا سازی و طراحی دکوراسیون خانه خود وقت کافی را بگذارید و مقاله بعدی را با عنوان تاثیر شگفت انگیز کاغذ دیواری بر روی زیبایی دکوراسیون خانه شما(2) را دقت مطالعه کنید.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

ارسال آخرین اخبار صنعت مبلمان و طرح های جدید به ایمیل شما

ارتباط با ما

با ما ارتباط برقرار کنید

 تلفن:          01135750095
                 
موبایل:     09101001748 - فلاح

آدرس: مازندران - بابلسر - بهنمیر

تمامی حقوق این سایت محفوظ و در اختیار تیم برنامه نویسی مبلی ها می باشد و هر گونه کپی برداری مطالب ممنوع است.

طراحی و اجرا: نیشا وب